کدخبر : 34547
سه شنبه 6 دی 1395 - 7:54
751 بازدید
فاقددیدگاه

۸ و ۹ دی حماسه نسل‌ها

8 و 9 دی حماسه نسل‌ها
خداآفرین به روز : 8 و 9 دی نماد تجلی اراده الهی و تجربه عاشورا به زبان انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خداآفرین به روز ،  در عاشورای سال  88 زمانی‌که عزاداران امام حسین(ع) مشغول عزاداری سرور سالار شهیدان بودند تعدادی از پیاده نظام‌ فریب خورده استکبار جهانی فتنه خیابانی قبل از ظهر عاشورا را پدید آوردند و با تجمع غیر قانونی به تخریب بیت‌المال و طرح شعارهای ضد انقلابی پرداختند که بعد از دو روز از این هتاکی و بی حرمتی مردم ولایت‌مدار و محب امام حسین(ع) آذربایجان قضیه عظیم هشتم دی‌ماه را پدید آوردند و به دنبال آن مردم کل کشور تظاهرات علیه فتنه‌گران را در ۹ دی ایجاد کردند که همان موقع بعضی از ناظران خارجی که در مطبوعات غربی نوشتند آن روز را بی‌مثال دانسته و آن را همانند روز تشییع پیکر امام خمینی(ره) تشبیه کرده بودند.

محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: هشت و ۹ دی‌ماه توانست ثابت کند که نظام جمهوری اسلامی که در خطر جدی فتنه داخلی قرار گرفته بود با این روز نجات یافت.

۹ دی نشان‌دهنده دلسوزی و بصیرت مردم ایران است

وی با بیان اینکه روز هشت و ۹ دی‌ماه پیامد بزرگی برای مردم و مسئولان داشت، گفت: این روز فهم، دلسوزی، بصیرت، مسؤولیت‌پذیری و آگاهی مردم را نشان داد و باید مسئولان قدردان این مردم باشند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو افزود: مردم در ۳۸ سال انقلاب اسلامی همیشه در صحنه حضور مثبت و فعالی داشته‌اند و این نعمت و موهبت بزرگی است و اگر قدردان این نعمت نباشیم خدای متعال این نعمت را از ما خواهد گرفت.

وی با تأکید بر اینکه باید مسؤولان در مقابل فتنه‌ها و توطئه‌های امروزی دشمن به مردم توجه و اهمیت دهند، تصریح کرد: مردم نیز باید قدردان این وحدت، صمیمت باشند تا پیوندی که در بین مقام معظم رهبری و ولایت دارند پابرجا و محکم‌تر شود.

اطاعت از رهبری باعث پیشرفت کشور شده است

سعیدی با اشاره به اینکه مدیریت و تدبر ولایت فقیه و همچنان وحدت بین مردم باعث ایجاد هوشیاری مردم شده‌اند، گفت: تاریخ ثابت کرده است هر وقت امت گوش به فرمان ولی‌فقیه مسلمین بودند پیشرفت روزافزون داشته‌اند.

وی ادامه داد: نباید اجازه دهیم برخی از بدخواهان که خواستار ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت هستند، اختلافات بین اقشار مردمی را ایجاد کنند؛ زیرا هر یک از آن‌ها عامل بدبختی کشور خواهد بود.

۹ دی‌ماه سال ۸۸ نظام اسلامی را بیمه کرد

حجت‌الاسلام علی خدیوی مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان در خصوص اهمیت و جایگاه هشت و ۹ دی‌ماه سال ۸۸ به خبرنگار فارس گفت: هشت و نه دی سال ۸۸ نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی بوده و از جمله معدود حرکات مردمی است که نظام اسلامی را بیمه کرد و رابطه بین امت اسلامی و رهبر انقلاب اسلامی را محکم‌تر کرد.

وی با بیان اینکه جریان سال ۸۸ که به تعبیر به حق ولی‌فقیه، فتنه یاد می‌شود، تصریح کرد: فتنه تعابیر مختلفی دارد که به کلام امیرالمومنین(ع) در نهج‌البلاغه فتنه را یک معضل اجتماعی که آسیب‌ها را ایجاد می‌کند.

مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان با اشاره به اینکه فتنه سال ۸۸ به جهت اینکه عده‌ای افراد ساده‌لوح به تحریک کشورهای استعمارگر و نظام سلطه و دنیاطلبان سعی بر ایجاد فاصله بین امت و مقام معظم رهبری داشتند، فتنه است، افزود: وقتی شکاف و فاصله بین مردم و ولی‌فقیه مسلمین ایجاد شود، فتنه پدید می‌آید در حالی که اگر رابطه مردم و رهبری تنگاتنگ باشد و مردم پشت سر مقام رهبری بدون فاصله حرکت کنند، هیچ فتنه‌ای رخ نمی‌دهد.

به برکت ۹ دی انتخابات مختلفی در کشور انجام گرفته است

وی خاطرنشان کرد: در ۹ دی‌ماه سال ۸۸ با حضور مردم در پای صحنه، این فتنه جمع شد و شکاف بین رهبری و مردم پر شد و مجدداً نظام به امنیت و اقتدار قبلی خود رسید و به برکات این روز چندین انتخابات و حرکت‌های اجتماعی بزرگ رخ داده است.

خدیوی در خصوص اینکه ارزش روز ۹ دی به خاطر از بین بردن فتنه و شکاف ایجاد شده بسیار بالاست، افزود: ۹ دی یک روز به یادماندنی در تاریخ انقلاب اسلامی خواهد ماند.

وی به برخی توطئه‌چینی های امروزی و ترفندهای جدید دشمن برای ایجاد فتنه‌های جدید اشاره کرد و گفت: می‌توان از ۹ دی‌ماه بهره‌برداری کرد که بصیرت امت اسلامی باعث شد تهدید‌ها تبدیل به فرصت شود و این روز فرصتی شد تا تهدیدی که برخی‌ها ایجاد کرده بودند به یک فرصت بزرگ برای تحکیم انقلاب شود.

 مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان تصریح کرد: ۹ دی به همه ثابت کرد که نباید به نظام سلطه اعتماد کرد و اعتماد به دشمنان از جمله آمریکا، سفارت انگلیس که در سال ۸۸ نفوذ کردند و از فتنه‌گران حمایت کردند موجب از بین رفتن انقلاب و اقتدار ایران خواهد شد.

نامه برخی از فتنه‌گران به ترامپ برای افزایش تحریم علیه ایران اثبات وطن‌فروشی آن‌ها است

خدیوی تأکید کرد: ۹ دی و روزهای همانند این روز درس بزرگی برای امت و ملت ایران اسلامی است که اگر بخواهیم فکری برای نظام جمهوری اسلامی ایران، حاکمیت نظام و اقتدار مردمی انجام دهیم راهکاری آن فقط درون ملت و داخل نظام خواهد بود و فقط انسجام داخلی حلال مشکلات ایران خواهد بود.

وی به آزادسازی حلب اشاره کرد و افزود: در آزادسازی حلب، در بخش‌هایی که مشکلات مردم این منطقه در حال حل شدن است، دشمنان در حال ریختن اشک تمساح هستند.

مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان، دشمنی و نامردی جدید برخی از فتنه‌گران سال ۸۸ را در نامه‌ای به ترامپ در خصوص افزایش تحریم‌ها علیه ایران را یادآور شد و گفت: این خیانت و نامردی اخیر درس‌های دیگری برای مسئولان حاکمیتی و مردم است تا بدانند دشمن هیچ‌گاه خوی دشمنی خود را از دست نخواهند داد.

۸ دی‌ماه بیداری مردم آذربایجان را دوباره ثابت کرد

حجت‌الاسلام علی مصائبی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در خصوص اهمیت ۸ و ۹ دی در تاریخ انقلاب اسلامی اظهار داشت: ۸ دی‌ماه مردم بیدار و ولایت‌مدار تبریز قبل از مردم ایران پا به صحنه گذاشتند و ۹ دی‌ماه یک بحث جامع و کلی و حرکت مردمی کل کشور بوده است.

وی افزود: هر کاری که در طول تاریخ انجام داده شده است را ما آن را تکرار می‌کنیم، دشمن سعی بر عدم تکرار آن دارد تا با ایجاد فراموشی بین مردم آن‌ها را منفعل نگه دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه هدف مردم استکبار ستیزی جهانی است که پشت پرده فتنه ۸۸ هم یک استکبار جهانی بوده، گفت: دشمن قبل و بعد از انتخابات صراحتا دشمنی خود علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی اعلام کردند ولی مردم با حضور میلیونی خود در ۹ دی‌ماه ۸۸ پاسخ دندان شکنی به دشمنان خارجی و داخلی کشور دادند.

وی با تأکید بر اینکه اگر مسئولان و مردم هوشیارانه و با دقت عمل نکنند، غفلت و عقب‌گردی ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: این غفلت و عقب‌گرد برای دشمن یک فرصت مناسب جهت ایجاد فتنه‌های جدید خواهد بود.

۹ دی متعلق به هیچ جناحی نیست بلکه این روز برای همه جناح‌ها با هر سلیقه است

مصائبی خاطرنشان کرد: نباید به این روز به صورت جناحی و گروهی نگاه شود؛ زیرا با این نگاه ارزش این روز از مسیر اصلی خود خارج می‌شود.

وی تأکید کرد: اگر به حماسه بزرگ ۹ دی توجه کنید متوجه خواهید شد تمام اقشار مردمی از هر جناحی و با هر سلیقه‌ای با رأی‌های متفاوت شرکت کرده بودند؛ زیرا مردم احساس کردند که دشمن از فرصت پیش آمده سواستفاده کرده است و باید در صحنه حاضر شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: برخی از افراد گول خورده که تحت تأثیر تبلیغات غربی خواستار ایجاد غفلت مردمی و پایمال شدن خون شهدا بودند.

وی حماسه بزرگ ۹ دی را ثمره و نتیجه کارها و حضور مردم در ایام‌های دهه فجر و روز قدس دانست و گفت: اهمیت ۹ دی بسیار زیاد است و مردم و مسئولین باید با دقت سعی بر احیای آن داشته باشند.

دشمن در پی توطئه در انتخابات آینده کشور است

مصائبی نقش اصحاب رسانه و سخنرانان کشور را در احیای جایگاه والای ۹ دی را بسیار زیاد بیان کرد و افزود: باید ثمره این روزها و تحلیل‌ها و نتیجه‌های به دست آمده از این روز را در آینده احساس کنیم و گرنه دشمن همان دشمن است و در کمین نشسته است.

وی با تأکید بر اینکه این روزها بسیار حساس است و انتخابات مهمی پیش‌روی کشور است، گفت: دشمن اکنون مصمم‌تر از قبل شده زیرا سیاست‌های دشمن نسبت به جمهوری اسلامی ایران در تمامی بخش‌ها با شکست روبرو شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خاطرنشان کرد: دشمن در حال طرح‌ریزی نقشه‌های جدید است و باید از ۹ دی درس بزرگی بگیریم و آن را در هر لحظه مطرح کنیم و حتی در عملکرد نیز دقت بر خواستار مردمی داشته باشیم.

به راستی که ۹ دی روز غلبه جنود الهی بر جنود شیطان است؛ روز خرو ملت ایران و آشکار ساختن خشم مقدس در برابر اهانت‌ها و حرمت‌شکنی‌های عده‌ای غافل و یا مزدور وابسته به اجانب نسبت به مقدسات در روز عاشورای حسینی است.

این روز در واقع روز نه گفتن ملت ایران به سرات فتنه و اری گفتن به نظام اسلامی و بیعت مجدد مردم با آرمان‌های والای حضرت امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است؛ زیرا که مردم در ۹ دی ماه تیر خلاص را به سران فتنه شلیک و پشت پیکر نامبارک فتنه را به خاک مالیدند و در روز نهم دی‌ماه سال ۱۳۸۸، مشروعیت سیاسی نظام اسلامی ایران بار دیگر با حضور خودجوش ۱۰ ها میلیونی مردم در سراسر ایران اسلامی با جهانیان اعلام گردید.

پسندیدن۸ و ۹ دی حماسه نسل‌ها(0)نپسندیدن۸ و ۹ دی حماسه نسل‌ها(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما