کدخبر : 11256
پنجشنبه 5 تیر 1394 - 13:33
334 بازدید
فاقددیدگاه

۵۰۰ هزار نفر در آذربایجان‌شرقی از طریق فرش ارتزاق می‌کنند

500 هزار نفر در آذربایجان‌شرقی از طریق فرش ارتزاق می‌کنند
خداآفرین به روز : عضو اتاق بازرگانی تبریز از فعالیت 2 هزار و 500 کارگاه فرش در استان خبر داد و گفت: 500 هزار نفر در استان آذربایجان‌شرقی از طریق فرش ارتزاق می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خداآفرین به روز ،  اسماعیل چمنی، رضا حسینی ظهر امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰۰ هزار نفر در استان از طریق فرش ارتزاق می‌کنند، اظهار داشت: کالایی که رهبریت آن در جهان با ایران است و فرش تبریز نیز در این میان سهمی مهم دارد در زمینه‌های حمایتی با مشکلات فراوانی روبه‌رو است.

وی ادامه داد: ۸۳ هزار نفر بیمه شده فرش در آذربایجان‌شرقی وجود دارد و با حداقل سرمایه‌گذاری می‌توان در این بخش ایجاد اشتغال نمود.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستباف کشور گفت: صادرات فرش به صورت مستقیم از تبریز به کشورهای خارجی با مشکل صورت می‌گیرد چرا که پرواز مستقیم از تبریز به خارج محدود است و این در حالی است که یک سوم تولیدات فرش کشور در آذربایجان شرقی صورت می‌گیرد.

چمنی افزود: در حالی که بهترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف مربوط به تبریز است اما این صادرات از مبدا غیر تبریز صورت می‌گیرد.

رئیس اتحادیه تولید‌کنندگان فرش دستباف کشور با یادآوری این موضوع که ۲ هزار و ۵۰۰ کارگاه تولید فرش دستبافت در آذربایجان‌شرقی فعال است، گفت: نامگذاری یک روز به نام فرش در استان ارزشمند و مناسب خواهد بود.

پسندیدن۵۰۰ هزار نفر در آذربایجان‌شرقی از طریق فرش ارتزاق می‌کنند(0)نپسندیدن۵۰۰ هزار نفر در آذربایجان‌شرقی از طریق فرش ارتزاق می‌کنند(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما