کدخبر : 35474
جمعه 19 خرداد 1396 - 13:23
482 بازدید
فاقددیدگاه

گفت‌و‌گوی محرمانه کومی با سناتورها؛ احتمال ۳ نشست دادستان کل آمریکا با سفیر روسیه

گفت‌و‌گوی محرمانه کومی با سناتورها؛ احتمال ۳ نشست دادستان کل آمریکا با سفیر روسیه
خداآفرین به روز : رئیس سابق اف بی آی به صورت محرمانه سناتورهای آمریکایی را در جریان سه بار دیدار احتمالی دادستان کل آمریکا با سفیر روسیه در آمریکا قرار داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خداآفرین به روز ، بر اساس اعلام مقامات آگاه به شبکه تلویزیونی «سی ان ان»، «جیمز کومی» رئیس سابق اف بی آی به صورت محرمانه به سناتورهای آمریکایی اعلام  کرد که «جف سشنز» دادستان کل آمریکا نیز احتمالا ۳ بار با «سرگئی کیسلایک» سفیر روسیه در آمریکا دیدار داشته است.

سی ان ان پیشتر نیز به نقل از منابع دموکرات و جمهوریخواه در کنگره و مقامات اطلاعاتی، از تحقیقات بازپرسان کنگره آمریکا درباره روابط و نشست های خصوصی دادستان کل این کشور با سفیر روسیه در طول رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داده است.

روزنامه انگلیسی «دیلی میل» نوشت که سشنز دو بار در سال گذشته میلادی با سفیر روسیه در آمریکا دیدار کرده است اما در فرم تائید صلاحیت و عدم سوء پیشینه خود اشاره ای به این نشست ها نداشته است.

این در حالیست که مقامات آمریکایی باید در فرم عدم سوء پیشنیه خود، به ۷ سال اخیر کاری خود بپردازند و فهرستی از هرگونه روابطی را که با دولت و نمایندگان خارجی داشته اند را ذکر کنند.

سشنز در اظهارات خود در کمیته قضایی سنا که با هدف تائید پست فعلی او در سمت دادستان کل آمریکا برگزار شد نیز اشاره ای به دیدارهای خود با کیسلایک نداشت اما بعد از آنکه روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» گزارشی از این نشست ها منتشر کرد، سشنز نیز برگزاری این دیدارها با سفیر روسیه در آمریکا را تائید کرد.

بعد از آن بود که سشنز خود را از تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا درباره دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا و تبانی احتمالی ستاد انتخاباتی ترامپ با مسکو کنار کنشید. تحقیقاتی که در حال حاضر توسط «رابرت مولر» رئیس سابق آف بی آی در جریان است.

مولر توسط «راد روزنشتاین» معاون سشنز به عنوان مشاور ویژه رسیدگی به پرونده ترامپ روسیه منصوب شده است. این تصمیم روزنشتاین با انتقاد ترامپ روبرو شد.

پسندیدنگفت‌و‌گوی محرمانه کومی با سناتورها؛ احتمال ۳ نشست دادستان کل آمریکا با سفیر روسیه(0)نپسندیدنگفت‌و‌گوی محرمانه کومی با سناتورها؛ احتمال ۳ نشست دادستان کل آمریکا با سفیر روسیه(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما