کدخبر : 10539
یکشنبه 25 خرداد 1394 - 17:37
393 بازدید
فاقددیدگاه

ورود ۴۰ هزار خودروی لوکس میلیاردی به کشور ترویج فرهنگ تجمل‌گرایی است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی: ورود 40 هزار خودروی لوکس میلیاردی به کشور ترویج فرهنگ تجمل‌گرایی است
خداآفرین به روز : نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: متاسفانه اخیرا حدود 40 هزار ماشین لوکس که قیمت‌های میلیاردی دارد وارد کشور شده و این ترویج فرهنگ تجمل‌گرایی است و باید با آن مبارزه کرد.

به گزارش خداآفرین به روز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز، آیت‌الله محسن مجتهد‌شبستری در جلسه فرهنگ عمومی استان آذربایجان‌شرقی، اظهار داشت: اجرا شدن مصوبات شورای فرهنگ عمومی یکی از دغدغه‌های اصلی و دیرینه من بود، اما با شنیدن گزارش‌های اقدامات سپاه پاسداران و سازمان تبلیغات و سایر ارگان‌ها به نظر می‌رسد که این شورا نتایج خوبی داشته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: برنامه‌های فرهنگی باید جامع‌تر و کامل‌تر برگزار شود و جای مسابقات فرهنگی از قبیل قرآنی و کتاب‌خوانی به چشم می‌خورد، مثلا می‌توان مسابقه کتاب‌خوانی شهید مطهری را برگزار کرد، چرا که برگزاری این مسابقات هم رشد علمی را به دنبال دارد و هم مشوقی برای فعالیت‌های علمی و کتاب‌خوانی است.

وی اضافه کرد: امروزه اغلب جوانان و نوجوانان مشغول بازی‌های رایانه‌ای از طریق کامپیوتر و تلفن همراه هستند، اما باید توجه کرد که وقت جوانان عزیز با این ابزارآلات به هدر می‌رود و به جای آن باید مشغول تفریحات سالم و مفید باشند و باید برای آن برنامه‌ای کامل، جامع و در عین حال جذاب تدارک دید.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی افزود: متاسفانه اخیرا حدود ۴۰ هزار ماشین لوکس که قیمت‌های میلیاردی دارد، وارد کشور شده و این ترویج فرهنگ تجمل‌گرایی است و باید با آن مبارزه کرد و دولت باید جلوی واردات بی‌رویه کالاها را بگیرد و عدالت اجتماعی را تحقق بخشد.

وی ادامه داد: در شرایطی که مورد تحریم واقع شده‌ایم و مشکلات زیادی در جامعه وجود دارد، مانور خودروهای لوکس در خیابان‌ها نگران‌کننده است و هیچ سنخیتی با عدالت اجتماعی ندارد.

مجتهدشبستری گفت: ماه رمضان در پیش است و متقارن شده است با تعطیلات تابستانی، آموزش و پرورش دانش‌آموزان را به شرکت در نمازهای جماعت و مراسمات علمی و مذهبی تشویق نموده و نسبت به پر کردن اوقات فراغت آنان اقدامات لازم را انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: آن بودجه‌هایی را که دولت صرف امور دادگستری می‌کند، اگر صرف امور فرهنگی شود، جرائم کاهش می‌یابد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در سال ۹۴ باید آمار جذب دانشجویان و دانش‌آموزان به فعالیت‌های علمی و شرکت آنان در مراسم‌های مذهبی افزایش یابد، افزود: برنامه‌های فرهنگی و مذهبی باید متنوع باشد و به صورت جذاب برگزار شود، چرا که اگر یکنواخت برگزار شود کسل‌کننده خواهد بود و به تدریج آمار شرکت‌کنندگان رو به کاهش خواهد بود.

پسندیدنورود ۴۰ هزار خودروی لوکس میلیاردی به کشور ترویج فرهنگ تجمل‌گرایی است(0)نپسندیدنورود ۴۰ هزار خودروی لوکس میلیاردی به کشور ترویج فرهنگ تجمل‌گرایی است(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما