کدخبر : 34836
یکشنبه 10 بهمن 1395 - 23:03
699 بازدید
فاقددیدگاه
یادداشت

مدافعین حرم، خط مقاومت، مدافعین حریم سرزمین اسلامی‌مان

خداآفرین به روز : تیر و تفنگ و انفجار و دلهره و در کمین کرکس‌های خون‌آشام خفاش صفت، سهم مردانگی خودشان؛ یک پتو و اندکی قوت قلب بر آن تن‌های رنجور سهم من و تو شاید..

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خداآفرین به روز ؛ حسین حاتمی در یادداشتی نوشت: مدافعین حرم، خط مقاومت، مدافعین حریم سرزمین اسلامی‌مان… حرف و حدیث زیاد است… به عدد انسان‌ها شاید نظریه‌پرداز داریم. البته نمی‌گویم نباشد… یعنی بگویم – هر که بگوید – هم نخواهد شد.

اما امروز، قصه‌ی ما چیز دیگری‌ست… در جبهه‌های مقاومت، مدافعین در کنار سایر نیازهایشان به حرارت دل‌های باصفای شیفتگان حسینی مشتاق‌اند و محتاج.
من فقط چند شب سرمای کویر غم گرفته‌ی نینوای عاشقان بلا را در پیاده‌روی اربعین به جان خریدم. یعنی کربلا رفته‌ها می‌دانند آن‌جا سرمای شبانه یعنی چه!؟

چند شب پیش آن مدافع حرم که با استقبال پر شور حسینی‌تان به شهرمان آمد – البته دست مریزاد – در مسجد و نماز دیدم؛ کبودی سرمای بیابان‌های نمناک نینوا و «تل عفر» هنوز بر صورتش نقش بسته بود. گفتم این کبودی از سرمازدگی‌های وطنی نیست! با حجب و حیا و بریده – بریده جواب داد: «دکتر چه کند با سرمای هفت‌بند استخوان جا کرده‌ی سوزان عراقی»!!!

البته؛ فردایش به مسؤول بهداری سپاه ناحیه گفتم: «لاأقل تو یه کاری بکن»، گفت: «چه کاری»؟! گفتم: «لاأقل مثل ما برو و یه عکس یادگاری باهاش بگیر… پس این تلگرام به چه دردی می‌خورد»!؟

… مدافعین حرم و حریم از هر دیار و قومی با هر سن و سالی در بیابان‌های نینوا و آن‌طرف‌تر حریمِ حرمِ آن بانوی غم دیده، زینب ماتم‌زده در سنگرهای نمناک در سرمای پاییزی دندان به‌هم فشرده و شب‌های سوزان زمستان کویری را به انتظار نشسته‌اند.

تیر و تفنگ و انفجار و دلهره و در کمین کرکس‌های خون‌آشام خفاش صفت، سهم مردانگی خودشان؛ یک پتو و اندکی قوت قلب بر آن تن‌های رنجور سهم سهم من و تو شاید.

هزار و یک مشکل داریم، قبول. این هزار و دومی فرجی شاید باشد… لابد هر خانه پتویی دست نخورده سال‌هاست انتظار می‌کشد روزی به درد بخورد… شاید این همان روز باشد.

روی کاور پتو یادگاری بنویس و دل‌نوشته‌یی: «یا ابا عبداله إنّی سِلْمٌ لِمَنْ سَالِمَکُمْ و حَرْبٌ لِمَنْ حارِبَکٌمْ»؛ با دوستانِ شما دوست و با دشمنان‌تان در ستیزیم… کلنا عباسک یا زینب…

منتظر دستان گرمابخش و دل‌های عاشورایی و حسینی‌تان هستیم… این یک بخشنامه نیست! یک درد دل است و دست نیاز…

برداشت آزاد هم آزادِ آزاد است… والسلام

خادم ستاد پشتیبانی مدافعان حرم شهرستان کلیبر؛ حسین حاتمی

پسندیدنمدافعین حرم، خط مقاومت، مدافعین حریم سرزمین اسلامی‌مان(0)نپسندیدنمدافعین حرم، خط مقاومت، مدافعین حریم سرزمین اسلامی‌مان(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما