کدخبر : 37492
سه شنبه 15 آبان 1397 - 13:14
121 بازدید
فاقددیدگاه

لغو سفر وزیر خارجه برزیل به مصر

خداآفرین به روز : در پی اعلام برزیل مبنی بر اینکه قصد دارد سفارتش را بزودی از تل‌آویو به قدس منتقل کند، مصر سفر وزیر خارجه برزیل به قاهره را لغو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خداآفرین به روز ؛ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خداآفرین به روز ؛ «ژایر بولسونارو» رئیس‌جمهور بزریل هفته گذشته از قصد این کشور برای انتقال سفارتش از تل‌آویو به قدس خبر داد.

بر اساس گزارش روزنامه برزیلی «Folha de S.Paul» (فولیا دِ ساو پائولو)، مصر به همین دلیل سفر «الویسیو نونیز ویررو» وزیر خارجه برزیل به قاهره ا لغو کرد.

بنا به گزارش مذکور، قرار بوده ویررو هفتم نوامبر (۱۶ آبان) به مصر سفر کند و طی این سفر چهار روزه با مسئولان عالیرتبه این کشور و نیز تاجران مصری دیدار کند.

در ادامه این گزارش آمده است تعدادی از بازرگانان برزیلی که زودتر از وزیر خارجه این کشور وارد مصر شده بودند به دلیل لغو سفر وزیر خارجه، مجبور به ترک قاهره شدند.

مقامات مصری علت لغو این سفر را تغییرات در برنامه کاری اعلام کرده‌اند اما این روزنامه برزیلی به نقل از منابع دیپلماتیک محلی نوشت لغو سفر وزیر خارجه برزیل در واقع انتقامی از اظهارات رئیس‌جمهور این کشور درباره انتقال سفارت بوده است.

آمریکا به عنوان اولین کشور در ۱۴ ماه می امسال (۲۰۱۸) سفارتش را از تل‌آویو به قدس منتقل کرد و این اقدام ، اعتراضات بسیاری را در پی داشت.

پسندیدنلغو سفر وزیر خارجه برزیل به مصر(0)نپسندیدنلغو سفر وزیر خارجه برزیل به مصر(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما