کدخبر : 35436
پنجشنبه 18 خرداد 1396 - 10:27
268 بازدید
فاقددیدگاه

سران فتنه ۸۸ مطابق نص صریح قانون مجازات شوند

سران فتنه ۸۸ مطابق نص صریح قانون مجازات شوند
خداآفرین به روز : نماینده بسیج دانشجویی در دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب درخواست کرد با سران فتنه ۸۸ مطابق نص صریح قانون مجازات اسلامی برخورد شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خداآفرین به روز ، محمد امین سلیمی دبیر شورای تبیین بسیج دانشجویی کشور روز گذشته در دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب به نمایندگی از بسیج دانشجویی طی سخنانی اظهار داشت: بعد از گذشت ۳۸ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی انقلابیون جوان مصمم‌تر از قبل به استمرار انقلاب می‌اندیشند و حفظ روحیه انقلابی را اصلی ترین وظیفه خود می‌دانند. با این وجود بعد از آزمون و خطای فراوان و تجربه عرصه‌های متفاوت سیاسی- اجتماعی فرزندان انقلابی شما به سه مانع اصلی جهت تحقق آرمان های انقلاب اسلامی برخورده‌اند.

وی افزود: مانع اول دشمنان ۳۸ ساله انقلاب هستند که مدتهاست استراتژی تغییر ماهیت نظام و استحاله آن از درون را دنبال می‌کنند. مانع دوم جریانات غیر انقلابی حاضر در مراکز تصمیم سازی و مدیریتی نظام هستند که گاه با نفاق و التقاط خود، گاه از سر غفلت و بی‌بصیرتی گاه به جهت مبانی فکری غلط و گاه تحت تاثیر عوامل نفوذی در پازل ترسیم شده از سوی دشمن بازی می‌کنند.

سلیمی تصریح کرد: فرزندان شما در برابر این دو جریان خطرناک بیکار ننشسته‌اند و با تمام توان در صف اول دفاع از ارزش‌های اصیل انقلاب اسلامی قد علم کرده اند. به همین منظور باز تعریف اهداف انقلاب، اثبات کارآمدی نظام اسلامی در حوزه های مختلف و ارائه صحیح آن نزد افکار عمومی تحت عنوان جهاد روشنگری توسط «جریانی از جوانان مومن و انقلابی» در کشور پیگیری می‌شود، که تلاش کرده شکل جدیدی از حضور انقلابیون جوان در فضای عمومی جامعه را به تصویر بکشد.

وی ادامه داد: دانشجویان بسیجی خود را موظف کردند که با از میان بردن فاصله امروز میان اقشار دانشگاهی و مردم، فصل جدیدی از مطالبه‌گری تخصصی و راهبردی را آغاز کنند و اینبار قاطعانه‌تر از قبل زبان گویای مردم باشند. به فرموده شما خرمشهرها پیش روست و ما نیز آماده فتح المبین‌ها هستیم و به عنوان دیدبانان انقلاب بر خود فرض کرده ایم که جریانات التقاطی، انحرافی و نفوذی را شناسایی کرده و پرچمدار پیاده سازی عدالت اجتماعی و مبارزه با مفاسد اقتصادی باشیم که اگر از آفت زدگی درونمان مراقبت کنیم دشمن کوچک تر از اینهاست که غلطی بکند.

نماینده بسیج دانشجویی افزود: الحمدلله که امروز فرزندان تازه نفس روح الله به خوبی مسیر مبارزه با دو مانع اول را یافته‌اند و با وجود تمامی کمبودها، روز به روز توفیقات بیشتری کسب می‌کنند اما جدای از دو مانعی که عرض شد ، عامل سومی در کار است که آسیبهای بوجود آمده از ناحیه دو جریان بالا را تقویت می‌کند که در این دقایق کوتاه تلاش حقیر نیز تمرکز بر همین عامل سوم خواهد بود.

وی گفت: به یاد داریم که فرموده بودید وضعیت عدالت در کشور راضی کننده نیست و دیگر زمان آزمون و خطا در پیاده سازی عدالت نیز گذشته است اما آغاز مسئله از آنجاست که در مسیر بررسی موارد فوق متوجه شدیم برای ریشه یابی چالش های پیش رو باید پا را فراتر از دولت و مجلس و قوای دیگر گذاشت و اندیشه کرد،آیا ساختارهای موجود اساسا توان برآورده کردن نیازهای انقلاب را دارد؟

سلیمی تصریح کرد: مسئول یک نهاد نظارتی اعتراف می‌کند که فلان مدیر متخلف، نجومی بگیر با فشار مسئولان ارشد دولتی منصوب شده و یا اعلام می‌شود که، فلان مسئول عالی رتبه دولتی در مواجهه با اتهامات نزدیکانش تهدید کرده است که در صورت رسیدگی اعلام جنگ می‌کند.

این فعال دانشجویی گفت: با شدت گرفتن این گونه اظهارات است که عملا فساد خاصیت ضد ارزش بودن خود را از دست می‌دهد و مردم به همزیستی مسالمت آمیز با مفسدین دعوت می‌شوند که علاوه بر کمرنگ کردن خدمات ارزنده قوه قضائیه ،این سوال ایجاد می‌شود که چرا این قوه در انجام رسالت خود کارآمد عمل نمی‌کند.

وی افزود: در حوزه شفافیت و پاسخگویی، ساز و کار مشخصی در لایههای کلان نظام دیده نشده و نقش فاعلی مردم در نظارت بر امور جاری کشور جدی گرفته نمی‌شود و اطلاعات زرد رسانههای معاند گاها برای افکار عمومی حکم کیمیا را پیدا می‌کند. در این میان هم برخی از آقایان اساسا خود را به هیچ کس و هیچ چیز پاسخگو ندانسته و به جای تواضع در برابر افکار عمومی میکروفن از دست خبرنگار می‌کشند.

سلیمی یادآور شد: عدم شفافیت اطلاعات جریان‌های سیاسی مانند فرآیندهای انتخابات، جلسات کمیسیون‌های مختلف و آرای نمایندگان مجلس زمینه لابی های نامناسب را بوجود آورده است که عملا شان خانه ملت را زیر سوال می‌برد.

نماینده بسیج دانشجویی خاطرنشان کرد: امروز بسیاری از کشورهای دنیا که اعتقاد به نقش آفرینی واقعی مردم هم ندارند برای اهداف باطل خود از این قاعده بهره برده و با استفاده از ایجاد انواع نظامات شفافیت از توان نظارتی مردم برای کنترل برخی مفاسدِ خارج از اراده حکومت و همچنین افزایش اثربخشی قوانین کمک می‌گیرند. مهمترین شفافیت‌ها در این حوزه، شفافیت حقوق و دارایی‌های مسئولان، شفافیت منابع انتخاباتی، شفافیت تصمیمات و آراء کمیسیون‌ها، شوراها و مجلس شورای اسلامی، شفافیت آراء قضات ودارای اولویتهای جدی‌تری است.

وی یادآور شد: در حوزه نظارت و قانونگذاری، دچار چالش حضور ذینفعان هستیم. شرکت نفت با سهم حدود ۵/۱۴ درصدی از فروش نفت خام چه انگیزه ای برای کاهش خام فروشی دارد؟ مدیران بانک مرکزی که خود محصول سیستم بانکی هستند به چه دلیل باید با محدود سازی بانکها موافقت کنند؟ وقتی نظارت در نظام بهداشت و درمان به صورت صنفی اتفاق می‌فتد، چه جای امید به احقاق حقوق بیماران خواهد بود؟

این فعال دانشجویی افزود: در حالی که در برخی کشورها حتی کارمندان اداره مالیات تا سالها بعد از خدمت اجازه حضور مستقل درفضای کسب و کار اقتصادی را ندارند، برخی مدیران و وزرای محترم حتی در حین وزارت، فعالیت‌های تجاری و حضور در عرصه واردات و میدان دادن به شرکت های خارجی را رها نمی‌کنند چگونه ما انتظار داریم که خروجی این فضای کاسب کارانه تحقق اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید داخلی باشد؟

سلیمی تصریح کرد: شیوه تخصیص بودجه، گاها دستخوش مسائل سیاسی و جناحی شده و نهادهایی مانند صداو سیما و.. را مجبور به محافظه کاری می‌کنند. فضای ترس و محافظه‌کاری در برخی از نهاد های کشور ناشی از همان عدم شفافیت و نبود اهرم‌های مشخص نظارتی جهت حراست از استقلال این نهادهاست، دور و تسلسل در قوانین اداری و وجود مراحل تزاحمی و گاها بیمعنا، فضای سنگین و راکدی را در انجام پروژه های فنی در کشور بوجود آورده است.

این فعال دانشجویی افزود: به دلیل همین ایراد ساختاری حجم ورودی پروندهها به دادگاههای حقوقی خصوصا در مسائل دولتی بالا رفته ( که عموما نتیجه مشخصی هم ندارند) و ساختارها جوری تعریف شده که گویا مرجع قضایی از افزایش بی رویه پرونده‌ها استقبال می‌کند.

وی تاکید کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی با ترکیبی از اعضای حقیقی و حقوقی که به تناسبت تغییر دولت‌ها، مناسبات خود را نیز تغییر می‌دهد. رویه مشخصی در راه اعتلای فرهنگی دانشگاهها در پیش نمی‌گیرد و گاه در حراست از قوانین مصرح خود عاجز است.

سلیمی گفت: در حوزه همین سند ۲۰۳۰ مدتها مطالبه جنبش دانشجویی و روشنگریهای متفکرین متعهد، هیچکدام از ارگانهای ذیربط را به تحرک جدی وادار نکرد و شاید چنانچه حضرتعالی ورود نمی کردید، قضیه همچنان مسکوت مانده بود. این عدم اثرگذاری جدی شامل برخی ساختارهای دیگر مانند شورای عالی فضای مجازی نیز شده است.

وی افزود: اخیرا محرمانه بودن روند تصویب برخی لوایح و قوانین که غالبا با اصول بدیهی نظام و اسناد بالادستی کشور در تعارض است شدت گرفته است و به نظر می‌رسد حتی مطالبه‌گری فعال در این زمینه کارآمد عمل نمی‌کند و گاها موجبات دلسردی جوانان انقلابی را فراهم می‌کند. حتی در مواردی مانند ipc، fatf علیرغم ورود همه جانبه و مجدانه دانشجویان انقلابی و حتی شخص حضرتعالی، نهایتا گزارش شفافی از فرجام اینگونه موارد در اختیار افکار عمومی قرار نمی‌گیرد .سوال اینجاست که چه شیوهای از مواجهه در برخورد با این موارد که کم هم نیست باید در دستور کار قرار بگیرد؟

این فعال دانشجویی تاکید کرد: می‌توان بسیاری از این موارد را مثال زد که مشکل اصلی نه در افراد و سلیقه‌های سیاسی که اساسا در ساختارهاست. در کنار لزوم حضور عناصر متقی و متعهد، که امری ضروری است، خود ساختارها نیز دارای هویت هستند. به نظر می‌رسد مانع سومی که در راه تحقق آرمانهای انقلاب بر سر راه جوانان انقلابی قرار گرفته است خود ساختارهایی است که در حال حاضر در کشور حاکم هستند.

نماینده بسیج دانشجویی کشور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: پیرو گلایه‌ای که عرض شد از حضرتعالی درخواستی داریم.آقاجان ۸ سال پیش نظام جمهوری اسلامی در برابر افراد بی‌حیایی که نظام را تا لبه پرتگاه بردند نجابت به خرج داد و مدتها با آنها مدارا کرد. هم اکنون هم از سر رافت و لطف با آنها برخورد می‌کند. اما عده‌ای ورشکسته سیاسی که یا عملکرد ضعیف شان جای دفاع ندارد، یا از اساس با انقلاب مخالف هستند گاه و بیگاه بر طبل فتنه ۸۸ می‌کوبند و گاهی آن را مستمسک رای آوری و عوام فریبی خود می‌کنند. 

وی در همین زمنیه افزود: حال که عده‌ای قدر این لطف نظام را نمی‌دانند درخواست می‌کنیم با سران فتنه ۸۸ مطابق نص صریح قانون مجازات اسلامی برخورد شده و مجازاتی در خور ظلم‌هایی که در حق نظام کردهاند برایشان در نظر گرفته شود.

این فعال دانشجویی گفت: بعد از گذشت ۴۰سال از انقلاب اسلامی و با شروع فصل جدیدی از معادلات، این بازنگری در برخی ساختارهای کشور امری واجب به نظر می‌رسد که انجام آن نظام را هم در برابر دشمنان خارجی و هم بد اندیشان داخلی بیمه خواهد کرد و تا زمانی که این مهم انجام نشود بسیاری از اقدامات اصلاحی تنها بخشی از ساقه و برگ مشکل را قطع کرده و ریشه مسائل دست نخورده باقی خواهد ماند.

سلیمی تاکید کرد: با توجه به مجموع عرایض بالا، سوال جدی آنست که آیا ساختارهای موجود حقیقتا می‌تواند موانع را برطرف کند و ایراد تنها از شیوه اجراست، یا علاوه بر نظارت و مطالبه از فضای فعلی، اساسا شایسته است توجه جدیتری بر نظام سازی جدیدی صورت بگیرد و نظریه پردازیها و امور پژوهشی بر این نقطه متمرکز شوند و به نظر شما عدم وجود ساختارهای صحیح چه میزان در چالش های فعلی کشور موثر است؟

وی گفت: شاهد رسم نامبارکی هستیم که برخی آقایان چه در دانشگاه‌ها و چه در سطوح عالی مسئولان کشور در قامت یک اپوزیسیون ظاهر شده و برای کسب کف و سوت عده‌ای هر اتهامی را روانه نظام اسلامی می‌کنند. آقایان اینجا جمهوری اسلامی است. اینجا زادگاه انقلاب خمینی است. این چه بدعت ناپسندی است که بر کرسی‌های نظام تکیه بزنیم و به نحوی صحبت کنیم که روی هرچه ضد انقلاب است را سفید کنیم. این ادبیات و گفتمان را از کجا آورده اید؟

دبیر شورای تبیین بسیج دانشجویی کشور ادامه داد: آقایان اگر قانون اساسی کشور و اصول بدیهی نظام را قبول ندارند زحمت بکشند به همان نظریه پردازی مشغول باشند و کرسی‌های اجرایی این نظام مقدس را واگذار کنند یا اگر اهل بحث و نظر هستند به دانشگاه ها بیایند تا جوانان انقلابی پاسخشان را بدهند. اما در کرسی مسئولیت این حالت عوام فریبانه را تمام کنند و وقت نظام را حیف افاضات خودشان نکنند که جوانان انقلابی این حرمت شکنی ها را بیش از این برنخواهند تابید.

سلیمی در پایان سخنان خود با اشاره به  ایام سالگرد عروج پیر جمارانمان با ذکر سخنانی از بنیان گذار انقلاب گفت:  در انتها همه آنچه از شوق انقلاب در سینه داریم را متوجه سخنان آسمانی حضرت روح الله می‌کنم که فرمود: «ما هنوز در قدم‌هاى اول مبارزه جهانى خود علیه غرب و شرقیم. مگر بیش از این است که ما ظاهراً از جهانخواران شکست مى‏خوریم و نابود می‌شویم؟ مگر بیش از این است که ما را در دنیا به خشونت و تحجر معرفى می‌‏کنند؟ مگر بیش از این است که با نفوذ ایادى قاتل و منحرف خود در محافل و منازل، عزت اسلام و مسلمین را پایکوب میکنند؟ مگر بیش از این است که فرزندان عزیز اسلام ناب در سراسر جهان بر چوبه‏ هاى دار مى‌روند؟ مگر بیش از این است که زنان و فرزندان خردسال حزب اللّه در جهان به اسارت گرفته مىشوند؟ بگذار دنیاى پست مادیت با ما چنین کند ولى ما به وظیفه اسلامى خود عمل کنیم.»

پسندیدنسران فتنه ۸۸ مطابق نص صریح قانون مجازات شوند(0)نپسندیدنسران فتنه ۸۸ مطابق نص صریح قانون مجازات شوند(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما