کدخبر : 37483
سه شنبه 15 آبان 1397 - 13:32
299 بازدید
فاقددیدگاه
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی:

راه‌های استان بدون تکمیل و به ثمر رساندن تمام اجزا نیمه تمام رها می‌شوند

خداآفرین به روز : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: متاسفانه آنهایی که راه می‌سازند بدون تکمیل و به ثمر رساندن تمام اجزا، آن را نیمه تمام می‌گذارند و الان استان و حتی کشور در رابطه با تقاطع دوربرگردان‌ها مشکل دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خداآفرین به روز ؛ جواد رحمتی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل حمل و نقل و راهداری استان اظهار کرد: این‌گونه مراسم‌ها بسیار وقت‌گیر بوده و عملاً قبول کنیم که نیازی به اجرای برخی چیزها نیست.

وی با اشاره به خاطره‌ای از شهر زنجان،گفت: بنده به یک مراسم تودیع و معارفه در مسجد دعوت بودم که در آنجا یک سرمایه‌گذار چینی را هم دعوت کردند و در آن مراسم مترجم تمام تعریف و تمجیدهای که در مراسم تودیع و معارفه ایران رواج دارد را به آن فرد  چینی تعریف کرده بود و آن نیز گفته بود که این حضار چه کسانی هستند و وقتی فهمیده بود که این افراد مدیران استان است تعجب کرده و گفته بود دو ساعت در این مکان به تعریف و تمجید پرداختند ولی چه کسی در استان کار انجام داد. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خاطرنشان کرد: در حوزه راه از مدیرکل جدید انتظار می‌رود تا رفع نواقصات و مشکلات موجود که البته این مشکلات مختص استان ما نیست را احصا کرده و حل کند. 

وی گفت: در دنیا وضعیت خاصی از لحاظ ترافیکی و راه وجود دارد که بخشی مختص کشور ما است، از این‌رو معتقدم با این وضعیت نیروی انسانی و تقسیم کار و تجهیزات می‌توان راندمان بهتری را داشته باشیم. 

رحمتی ابراز کرد: بحث نیروی انسانی در حوزه حمل و نقل با سازمان مدیریت برنامه‌ریزی جهت حل مشکلات جلساتی برگزار شد تا استخوان لای زخم باقی نماند.

وی متذکر شد: مدیرکل جدید کار سختی دارد تا این موضوعات را ساماندهی کند به طوریکه بنده در بازدیدها از محورها بدون تعارف می‌توانم بگویم که  راهداری استان وضعیت مناسبی ندارد که همه آنها نیز بستگی به اعتبار و پول ندارد.

رحمتی ادامه داد: متاسفانه آنهایی که راه می‌سازند بدون تکمیل و به ثمر رساندن تمام اجزا، آن را نیمه تمام می‌گذارند و الان استان و حتی کشور در رابطه با تقاطع دوربرگردان‌ها مشکل دارد. 

وی یادآور شد: با اینکه حوادث ۱۰ درصد ناشی جاده‌ای است ولی خیلی مسائل مربوط به خطای انسانی است. 

رحمتی با بیان اینکه بنده از محورها بازدید کردم که برخی از آنها با تعمیرات جزیی قابل حل است، ادامه داد: لطفا حرف از نداشتن اعتبار برای گذاشتن علائم خطر در تقاطع‌ها نزنید چراکه اگر انبارها را بگردید حتما با تابلوهای کهنه و انبار شده روبه‌رو می‌شوید. 

وی با تاکید به اینکه مدیرکل راهداری استان باید آدم عمل و میدان باشد،گفت: مدیرکل باید همیشه در محور باشد و اجزا و اکیپ آن همیشه در محور قرار گیرند.  

وی خاطرنشان کرد: اگر زمستان شود بنده به شخصه به محورها خواهم آمد و البته بنده شاهد زحمات شبانه‌روزی پرسنل در سخت‌ترین شرایط روزها و شب‌ها نیز بودم. 

وی ادامه داد: کار راهداری و حمل و نقل مرتبط به موضوع جان نیروی انسانی است و قصور و بی‌توجهی مشکلات بزرگی را به بار خواهد آورد، از این‌رو باید به سادگی از نقص فنی جاده‌ها گذشت. 

رحمتی با بیان اینکه قبول داریم سرانه اعتبار راهداری جابه‌جا شده و در حوزه جاری رفته است، تصریح کرد: با حفظ ردیف بحث جاری بخش نگهداری را می‌توان افزایش داد.

وی ابراز کرد: امیدواریم در کنار کارهای واجب در حوزه آموزش و فرهنگی در حوزه مسوولیتی نقص جاده‌ای و نبود امکانات باعث مشکلاتی نشود. 

وی یادآور شد: مدیرکل سابق از خیلی وقت پیش تقاضای رفتن داشت که ناشی از مصیبتی بود که به او و خانواده‌اش وارد شده بود.

در این مراسم از خدمات منوچهر سلمان‌زاده مدیر کل پیشین راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی تجلیل و اروجعلی علیزاده به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد. 

پسندیدنراه‌های استان بدون تکمیل و به ثمر رساندن تمام اجزا نیمه تمام رها می‌شوند(0)نپسندیدنراه‌های استان بدون تکمیل و به ثمر رساندن تمام اجزا نیمه تمام رها می‌شوند(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما