کدخبر : 36801
پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 3:17
143 بازدید
فاقددیدگاه

تب فوتبال در داغ‌ترین روزهای کنکوری‌ها

تب فوتبال در داغ‌ترین روزهای کنکوری‌ها
خداآفرین به روز : بازی‌های جام جهانی فوتبال از امروز در کشور روسیه برگزار می‌شود و کنکوری‌های ایرانی که تنها دو هفته با کنکور فاصله دارند می‌خواهند با یک برنامه‌ریزی صحیح هم بازی‌های جام جهانی را از دست ندهند و هم از تست‌زنی‌های پایانی جا نمانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خداآفرین به روز ، جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از امشب با بازی میان عربستان و کشور میزبان آغاز می‌شود و تا یک ماه ادامه دارد، این در حالی است که کنکور سراسری در ایران در روزهای ۷ و ۸ تیرماه برگزار می‌شود، یعنی کنکوری‌های ایران تنها دو هفته تا کنکور زمان دارند و می‌خواهند به نحوی برنامه‌ریزی کنند که علاوه بر اینکه از تست‌زنی‌های روزهای آخر جا نمی‌مانند، بازی‌های جام جهانی را هم دنبال کنند.

بازی‌هایی که قشرهای مختلف و شاید بتوان گفت تمام قشرها از تمام کشورها آن را پیگیری می‌کنند.

البته شاید هم جام جهانی برای برخی از کنکوری‌ها هم آنقدرها اهمیت نداشته باشد ولی قطعا پسر ۷-۸ ساله‌ای که صبح‌ها با یک توپ پلاستیکی به کوچه می‌رفت تا با دوستانش به اصطلاح خودشان «گل کوچک» بازی کند و با شلوار پاره شده و زانوی زخمی به خانه بازمی‌گشت ولی دوباره عصر برای جبران باخت به میان دوستانش می‌رفت و فوتبال می‌کرد و حالا ۱۸ ساله شده است، نمی‌خواهد جام جهانی را از دست بدهد و می‌خواهد هم از جام جهانی لذت ببرد و هم از مطالعاتش جا نماند، به نوعی او می‌خواهد نه سیخ را بسوزاند و نه کباب را.

او که از کودکی با عشق فوتبال زندگی کرده و ریز مسائل شخصی و حتی خانوادگی بازیکنان تیم‌های داخلی و خارجی را می‌داند در این روزهای داغ فوتبالی در حال تست‌زنی برای شرکت در رقابتی است که برای زندگی‌اش اهمیت جام جهانی را دارد و نمی‌خواهد کنکور را به قیمت دیدن بازی‌های جام جهانی از دست بدهد.

یکی از همین کنکوری‌های علاقمند به فوتبال می‌گوید: راستش این مسئله که در زمان جام جهانی با درس‌ها چه کنم از ۴٫۵ماه قبل برایم معضل شده است و کلی هم غصه خوردم که چرا دقیقا در سالی که من کنکور دارم جام جهانی هم برگزار می‌شود ولی با خودم کنار آمدم و برنامه‌ریزی کردم که بازی‌های خیلی حساس رو گلچین کنم و ببینم تا به درس‌هایم لطمه‌ای وارد نشود.

داوطلب دیگر کنکور سراسری نیز می‌گوید: از ماه‌های گذشته به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ام که در زمان جام جهانی فوتبال را هم تماشا کنم، می‌توانم بازی‌های حساس را کامل ببینم و از نتیجه بازی‌های دیگر مطلع شوم.

وی می‌گوید: بازی‌های ایران را حتما می‌بینم.

تب جام جهانی آنقدر بالاست که نمی‌توان از علاقه دخترها به تماشای بازی‌های جام جهانی به راحتی گذشت، یکی از دختران داوطلب کنکور سراسری که امسال دوره پیش دانشگاهی را گذرانده است، بعد از بیان شدت علاقه اش به فوتبال می‌گوید: نه می‌توان از درس گذشت و نه از فوتبال، باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنم که بتوانم بازی‌ها را هم ببینم یا حداقل بازی‌های حساس بخصوص مسابقات تیم ملی ایران را از دست ندهم.

داوطلب دیگر کنکور می‌گوید: درس خواندن همزمان با بازی‌های مهم جام جهانی سخت است ولی برای رسیدن به اهداف و ساختن آینده‌ام باید برای مدتی علاقه‌هایم را ترک کنم، درس‌هایم مهم‌تر است پس سعی می‌کنم فقط نتایج بازی‌های جام جهانی را دنبال کنم، البته برنامه‌ریزی می‌کنم تا بازی‌های تیم ملی ایران را ببینم.

برای این جوانان، کنکور چیزی شبیه به جام جهانی است و همانطور که در جام جهانی هر تیمی قوی‌تر باشد و بیشتر تلاش کرده باشد موفق‌تر است در کنکور نیز هر کسی که بیشتر درس خوانده و تلاش بیشتری کند موفق می‌شود.

انتهای پیام/

پسندیدنتب فوتبال در داغ‌ترین روزهای کنکوری‌ها(0)نپسندیدنتب فوتبال در داغ‌ترین روزهای کنکوری‌ها(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما