کدخبر : 35427
پنجشنبه 18 خرداد 1396 - 10:41
852 بازدید
فاقددیدگاه

افتتاح مرکز رصد سلامت آذربایجان شرقی هفته آینده در تبریز

مرکز رصد سلامت آذربایجان شرقی هفته آینده در تبریز افتتاح می‌شود ‌
خداآفرین به روز : رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با اشاره به افتتاح مرکز رصد سلامت استان با حضور وزیر بهداشت در هفته آینده گفت: در این مرکز مانیتورینگ، تمامی بیمارستان‌های استان به صورت ۲۴ مورد رصد قرار می‌گیرد که در بهبود ارائه خدمات بهداشتی و درمانی استان مؤثر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خداآفرین به روز ، محمدحسین صومی ظهر امروز در جلسه هماهنگی «تبریز ۲۰۱۸» که در استانداری برگزار شد، با اشاره به سهم دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این رویداد، اظهار کرد: احداث ۵۰ خانه سلامت و ۵۰ خانه بهداشت در استان، ایجاد مرکز تحقیقات ترافیک و آلودگی، ایجاد موزه پزشکی، بهسازی راه دسترسی اورژانس بیمارستان امام رضا (ع) جهت بهبود چهره شهری و تقویت پایگاه‌های اورژانس استان سهم دانشگاه علوم پزشکی استان در تبریز ۲۰۱۸ است که باید اعتبارات ملی به موقع تخصیص یابد.

وی با اشاره به افتتاح مرکز رصد سلامت استان با حضور وزیر بهداشت در هفته آینده افزود: در این مرکز رصد و مانیتورینگ، تمامی بیمارستان‌های استان به صورت ۲۴ مورد رصد و مانیتورینگ قرار می‌گیرد که در بهبود ارائه خدمات بهداشتی و درمانی استان مؤثر خواهد بود. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به احداث ۵۰ خانه سلامت برای سهمیه تبریز ۲۰۱۸ گفت: این دانشگاه بیش از ۱۴۰ خانه بهداشت در دست احداث دارد که تنها ۵۰ خانه بهداشت از آنها مربوط به روستاهای هدف گردشگری است.

وی از تجهیز اورژانس‌های استان به آمبولانس‌های متد جدید، تصریح کرد: به زودی با وجود برخی مقاومت‌ها، ۱۰۰ دستگاه آمبولانس به روز بین پایگاه‌های اورژانس آذربایجان شرقی توزیع می‌شود. 

صومی به ایجاد مرکز تحقیقات ترافیک توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز اشاره کرد و ابراز داشت: تنها دانشگاهی در کشور هستیم که در این زمینه قراردادهای بین المللی در بررسی شاخص‌های ترافیکی و آسیب‌های اجتماعی مرتبط با موضوعات ترافیکی داریم.

وی با بیان اینکه تحقیقات ترافیکی برای بهبود سلامت ترافیکی استان و تبریز به کلی در دست مطالعه است، ادامه داد: کتب تدوین شده در این مرکز در تمام دانشگاه‌های کشور تدریس خواهد شد که از سوی وزارت بهداشت مورد تصویب قرار گرفته و در این زمینه نیز پیشرفت خوبی داریم.

پسندیدنافتتاح مرکز رصد سلامت آذربایجان شرقی هفته آینده در تبریز(0)نپسندیدنافتتاح مرکز رصد سلامت آذربایجان شرقی هفته آینده در تبریز(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما